Міжнародна співпраця і нова допомога Тростянцю
27.06.2022 21:59

Міський голова Юрій Бова на своїй сторінці у фейсбук розповів про роботу в закордонних відрядженнях: "Минулий тиждень видався дуже напружений і насичений міжнародними зустрічами та подіями, в яких взяв участь.

Адже окрім описаного мною раніше заходу в Брюсселі в Європарламенті та обговорення ситуації в Україні і нашому місті зокрема з депутатами Європарламенту, в плані стояли ще кілька важливих поїздок і зустрічей.

1. Рига. Рижська Метрополія.

Угода про співпрацю між Тростянецькою громадою і об'єднанням мерів громад навколо Риги була підписана тиждень тому.

Тому важливо було обговорити конкретні питання по допомозі нашій громаді, людям та також всім біженцям з України, що наразі знаходяться в Латвії.

Зустрілися з заступником мера Риги Єдвардом Смилтенсом, виконавчим директором Рижської Метрополії - де обговорили поточну ситуацію, що конкретно потрібно громаді зараз у відновленні.

Подякував за підтримку і допомогу всім українцям.

До речі Центр допомоги українцям створений і розміщений поруч з міською радою з перших днів війни.

Також побували в Політехнічному університеті Риги, де ознайомилися з роботою провідних кафедр і обговорили можливість та умови вступу наших дітей до цього вузу. Наразі діють суттєві знижки українцям в оплаті за навчання, надається проживання. Також можно завершити тут навчання навіть якщо залишилося всього рік навчатися. Тут читко розуміють ситуацію, в якій опинилися наші студенти з Харкова, Мариуполя, Херсону і готові допомагати. До речі вразили кілька кафедр.

Так на одній розробили оптоволоконний кабель, що може передавати 10 Гігабайт в секунду інформації, що є світовим рекордом. Показали, над чим працюють разом з студентами і що буде через роки лише в побутовому вжитку.

Ще одна кафедра має унікальноно робота - на ньому можно моделювати поведінку людини від аерокерукання до бобслею. Таких роботів 5 у світі. Тому студентам цього вузу неймовірно пощастило.

В підсумку Рига і співпраця з Тростянцем стала ще на крок конкретнішою і матиме чіткі результати. Дякую Оксані Кирилюк та Асоціації малих міст України за організацію цієї зустрічі.

Продовження звіту про наступні зустрічі в подальших публікаціях".

Популярні новини

Коментарі

Завантаження...