Археологічні знахідки в Зарічному вказують литовські поселення 13 століття
12.06.2019 16:51

На запрошення Тростянецкьої міської ради з 28 травня в селі Зарічне проводили пошуково-дослідницьку роботу наукові співробітники Інституту археології Національної академії наук Украї́ни. Протягом двох тижнів вони досліджували Зарічненький археологічний комплекс захоронень епохи середньовіччя.

Учора, 11 червня, археологи знайшли архіважливу знахідку – фрагмент стародавнього глиняного глечика з гербом литовського князя Вітовта. Нагадаймо, що майже вся русько-литовсько-татарська армія загинула в бою на річці Ворскла 12 серпня 1399 року. Литовський князь Вітовт поставив за мету витіснити татар з Причорномор’я, однак у битві з татарським військом 12 серпня 1399 року на Ворсклі зазнав поразки. На берегах Ворскли зійшлися у кривавій січі близько 100 000 воїнів!

Наукові співробітники, які вели розкопки у Зарічному, вважають, що глиняний горщика з гербом литовського князя Вітовта (фрагмент якого знайдено) є залишком поселень литовців XIII століття. Ймовірно, глечик разом з іншими речами побутового вжитку знаходився в обозі литовських воїнів, які вижили після жорстоких боїв й з часом повернулися до Боголюбового (нині Зарічне). Там вони збудували фортецю і вижили завдяки її доброму укріпленню.

Міський голова Юрій Бова коментуючи подію, відмітив, що археологічні знахідки в Зарічному проливають світло на невідомі сторінки історії цього села в прадавні роки XIII-XIV століття! Історія України часів після монголо-татарської навали й досі маловідома. Тож наша громада однією з перших досліджує історію села, яка сягає в глибину віків!

Популярні новини

Коментарі

Завантаження...